Fotbal se v čejeticích začal hrát v roce 1930, kdy hráči neměli ani vlastní hřiště a hráli jen přátelské zápasy v okolí. Později z toho vznikl nejprve Jizeran a nakonec Čechie, které hrály v Pelikánově župě až do roku 1935, kdy klub zanikl. Po zániku kopané sportovalo se tu však dál, ale jen v Sokole v odboru her.
Přestože se zde ještě kopaná nehrála, bylo v roce 1952 započato s výstavbou hřiště. Zprvu se na něm hrálo jen rekreačně, konala se tu spartakiádní cvičení a dětské dny. V těchto poválečných letech byly také v dobré víře vysázeny kolem hřiště topoly. Časem se ale ukázalo, že je to nevhodný druh, na který si stěžovali jak alergici, tak později i sami fotbalisté. Až teprve v roce 2006 byly konečně tyto topoly vykáceny a nahrazeny vhodnější výsadbou 30 javorů, kromě 13 topolů v Jabloňové ulici u zastávky MHD.
Teprve 18. dubna 1969 sešli se čejetičtí nadšenci – Kůtkové, Ulmanové, Starý, Horna, Němec, Lhoták, Jiskra, Jiroš, Jetmar a Mareš a založili oddíl kopané TJ Sokol Čechie Čejetice.
První oficiální utkání sehráli čejetičtí žáci 31. srpna 1969 s Katusicemi. Opomenout nelze ani některé další obětavé hráče a funkcionáře počátečního období činnosti – například Manetu, Broulíka st. Janečka, Ehrenbergra, Šimka či Probsta. V následujícím roce 1970 po založení Čechie byly položeny základy pro tribunu s klubovnou a šatnami. Kromě toho bylo tu ještě svépomocně vybudováno víceúčelové asfaltové hřiště, které bohatě využívá zdejší mládež všech kategorií pro pozemní hokej, nohejbal, tenis čí odbíjenou. Dnešní TJF Čechie Čejetice jejíž oddílové barvy jsou modrá a bílá je též známá jako pořadatel dvou turnajů. Od roku 1970 je to žákovský turnaj „O pohár Čechie“ a od roku 1978 to byl Memoriál Zdeňka Lhotáka.
Dnes je již jejich areál celý oplocený a stal se chloubou Čejetic, i když v polistopadovém období museli se nejdříve soudně dožadovat navrácení majetku, který si sami vybudovali, ale přivlastňovala si ho organizace Sportu pro všechny.